Dlaczego warto wybrać się na tor poznań?

tor wyścigowy Poznań

Warto przede wszystkim wiedzieć, że tor poznań jest zarówno motocyklowym, jak i samochodowym torem wyścigowym umiejscowionym w stolicy województwa Wielkopolskiego. Dlaczego warto przynajmniej raz w życiu wybrać się w to miejsce?

Charakterystyka toru Poznań

Należy mieć świadomość, że omawiany kompleks jest złożony z dwóch torów wyścigowych. Należy do nich zaliczyć tor samochodowo-motocyklowy (4083 metrów długości i 12 metrów szerokości) oraz toru kartingowego (1489 metrów długości i 12 metrów szerokości). Godny uwagi jest również fakt, że tor poznań jest własnością Automobilklubu Wielkopolskiego.

Jakie są zdecydowanie największe zalety toru poznań?

Warto zadawać sobie sprawę, że tor poznań zaliczany jest obecnie nie tylko i wyłącznie do najbardziej nowoczesnych, ale również najciekawszych obiektów tego typu w całym kraju. Nie wszyscy również wiedzą, że praktycznie każdego roku miejsce odwiedzane jest przez tysiące miłośników motoryzacji.

Ponadto doskonała homologacja pozwala na organizację profesjonalnych wyścigów o europejskim zasięgu. Tor poznań jest także zdecydowanie najdłuższym torem w kraju, dzięki czemu można pokonywać bardzo duże odległości. Więcej o ofercie przejazdów dowiesz się na https://autonator.pl/tor/poznan-glowny.

Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że na zaledwie jednym okrążeniu na kierowców będzie czekało aż 11 zakrętów. Z kolei wymieniona stosunkowo niedawno nawierzchnia gwarantuje nie tylko doskonałą przyczepność, ale również maksymalne możliwe bezpieczeństwo w trakcie dynamicznej jazdy.