Site Overlay

Buty motocyklowe – wybór zależy od rodzaju motocykla

Wybór butów motocyklowych jest niezwykle istotny. Przede wszystkim takie buty mają zapewniać bezpieczeństwo, ale i komfortową jazdę. Nie można na nich oszczędzać, zatem w żadnym wypadku nie można wsiadać na motor nieposiadając odpowiedniego obuwia.

Buty motocyklowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

buty motocykloweKupując buty motocyklowe, bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Muszą one być wygodne i nie obciążać stóp. Warto postawić na antypoślizgową podeszwę, dzięki temu jazda jest bezpieczniejsza, a but nie ślizga się po pedale jazdy. Podeszwa powinna być też masywna, twarda oraz wzmocniona. Warto także wybrać buty z odpowiedniego materiału. Najlepiej sprawdzi się skóra naturalna, która jest trwała i niezawodna. Dobrze, aby buty posiadały też membranę, dzięki temu są wodoodporne.

Buty motocyklowe na ścigacz

Miłośnicy szybkiej jazdy powinni zainwestować w najlepszej jakości buty motocyklowe z Moto-Tour.com.pl. Warto wybrać takie, które chronią łydkę, a także posiadają nylonową osłonę piszczeli. Ważna jest także pięta, najlepiej aby była wykonana z poliuretanu. Dzięki temu absorbuje ona uderzenia. Wybierając wzmocnienia teflonem jazda staje się nie tylko bezpieczniejsza, ale buty są wygodniejsze, gdyż przepuszczają powietrze. dodatkowo warto zwrócić uwagę czy buty posiadają otwory doprowadzające powietrze, dzięki czemu skóra może oddychać. Można także postawić na krótsze buty, które posiadają tylko ochraniacze kostek i pięty. Jednak istotne, aby buty miały solidne i wymienne slidery.

Buty na chopper

Buty na chopper powinny posiadać masywny i grypy obcas, który sprawia, że prowadzenie jest wygodniejsze. Oczywiście warto również zainwestować we wzmocnienia i ochraniacze na piety oraz kostki. Ważny jest także materiał z którego zostały wykonane. Oczywiście najlepiej sprawdzi się tutaj skóra naturalna.