Site Overlay

Jakie są największe atuty opon Nokian WR D4 215/60 r16?

Opony Nokian WR D4 215/60 r16 są nowszą, ulepszoną wersją WR D3. Warto podkreślić, że zastosowana przez producenta technologia Nokian Block Optimized Siping w budowie lameli sprawiła, że samochód zyskał zdecydowanie lepszą sterowność i przyczepność w bardzo trudnych warunkach zimowych.

Mieszanka gumy Twin Trac Silica

Zastosowana przez producenta mieszanka gumy Twin Trac Silica zapewnia zdecydowanie dłuższą żywotność opon, znacznie lepsze osiągi na zaśnieżonej i mokrej drodze, a także zmniejszone opory toczenia. Nie wszyscy mają jeszcze świadomość, ale jest to pierwszy zimowy model opon, który oferuje klientom przyczepność mokrej nawierzchni klasy A – zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

Co można zaliczyć do największych zalet modelu opon Nokian WR D4 215/60 r16?

Opony Nokian WR D4 215/60 r16 charakteryzuje doskonała przyczepność zarówno na lodzie i śniegu, agresywny wzór bieżnika, zrównoważone zużycie oraz bezpieczeństwo.

Jakie jest przeznaczenie opon Nokian WR D4 215/60 r16?

Warto podreślić, że omawiany model opon jest dedykowany przede wszystkim do samochodów osobowych. Produkt doskonale zda egzamin nie tylko w trakcie zimowych warunków. Bardzo niski poziom wydzielanego hałasu umożliwia zachować kierowcom wysoki komfort jazdy. Ponadto opony Nokian WR D4 215/60 r16 dowiodły już w licznych testach, że należą do najlepszych możliwych wyborów jeżeli chodzi o sezon zimowy.

Co warto wiedzieć o producencie?

Firma Nokian jest niezależnym fińskim producentem opon. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją opon do różnego typu pojazdów, nie tylko i wyłącznie osobowych, ale również ciężarowych. Firma posiada również fabryki w Finlandii i Rosji. Godny uwagi jest fakt, że koncern zasłynął jako pierwszy na świecie twórca zimowej opony.