Site Overlay

Ferrari Italia 458 – doskonały klasyk dla prawdziwego fana motoryzacji

Ferrari to większości osób prawdziwy synonim doskonałych samochodów, luksusu i dobrobytu. Marka Ferrari od samego początku produkowała prawdziwe perełki, które na stałe weszły już do historii motoryzacji i uznawane są za prawdziwe, nieśmiertelne klasyki.

Ferrari Italia 458 – narodziny gwiazdy

Ferrari Italia 458 (sprawdź na devil-cars) powstało jako następca kultowego modelu F430, który produkowany był przez markę w latach 2004-2009. Model Italia 458 miał swoją premierę podczas targów Motor Show we Frankfurcie we wrześniu 2009 roku – to właśnie tam twórcy Ferrari pokazali nowoczesny pojazd szerokiej publiczności. Auto od razu podbiło serca fanów motoryzacji. Ten niezwykły model produkowany był przez Ferrari w latach 2009-2015, a za jego ponadczasowy, elegancki wygląd było odpowiedzialne biuro projektowe Carrozzeria Pninfarina. Podobno w procesie tworzenia i projektowania auta brał udział nawet Michael Schumacher.

Ferrari Italia 458 – piękno zaklęte w metalu

Ten fantastyczny i bardzo nowoczesny jak na swoje czasy samochód w bardzo szybki sposób podbił serca miłośników czterech kółek na całym świecie. Obecnie ten fantastyczny model stanowi prawdziwą gratkę dla samochodowych kolekcjonerów. W 2013 roku Ferrari wypuściło nawet wersję torową modelu, którą nazwano 458 Challange. Silnik auta został wzmocniony do 605 KM i 540 Nm, natomiast aby nikt nie mógł się z nim mierzyć na torze karoseria została odchudzona o jakieś 90 kg. Ferrari Italia 458 to ponadczasowy klasyk, który uwielbiany jest przez miliony ludzi na całym świecie.