Site Overlay

Ksenon

Żarówki z wypełnieniem ksenonowym, zamiast kryptonowego niegdyś były uważane za luksusowe i dostępne jedynie dla wybranych. Obecnie jednak, podejście do oświetlenia zawierającego ksenon zupełnie się zmieniło. Żarówki zawierające ten gaz szlachetny, coraz częściej spotyka się na przykład w szpitalach czy, jako element samochodu. My oferujemy Ci szeroki wybór tego rodzaju oświetlenia, oczywiście w standardowo niskich cenach.

Ksenon – czym tak właściwie jest?

To właśnie ksenon stanowi wypełnienie naszych żarówek, więc z pewnością zasługuje na chociażby jeden akapit. Z punktu widzenia chemicznego, jest to pierwiastek, należący do grupy gazów szlachetnych. Ksenon znalazł swoje zastosowanie głównie w dziedzinach takich jak oświetlenie, medycyna czy optyka. Przy jego użyciu produkowane są między innymi lampy błyskowe w aparatach fotograficznych, lampy bakteriobójcze, a nawet wyświetlacze plazmowe. 

ksenon

Żarówki ksenonowe – zalety

Do niekwestionowanych zalet ksenonowych żarówek, można z pewnością zaliczyć natychmiastową emisję światła. Zbadaliśmy także , iż zastosowanie ksenonu poprawia skuteczność świetlną urządzenia. Jest ona nawet do 10% wyższa, w porównaniu z tradycyjnymi lampami. Korzystając z produktów hurtownia-swiatla.pl oszczędzisz na rachunkach – żarówki z wypełnieniem ksenonowym zużywają o wiele mniej prądu niż standardowe. Klienci cenią sobie nasze żarówki również za długą żywotność oraz niezwykle wysoką trwałość. To wszystko za sprawą wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia.