Site Overlay

Dlaczego warto czyścić podwozie samochodu w Białymstoku?

Większość kierowców popełnia błąd, myśląc, że spód samochodu nie wymaga czyszczenia. Podczas eksploatacji w pojeździe gromadzi się nie tylko brud i piasek, ale także różne odczynniki i osady chemiczne. Mycie podwozia Białystok może zapobiec przedwczesnemu rozprzestrzenianiu się korozji i uszkodzeniu powłoki ochronnej w najbardziej wrażliwym miejscu pojazdu, a cena takich prac jest niska.

Dlaczego warto myć podwozie samochodu na Podlasiu?

Procedura mycia podwozia jest potrzebna w większości miast na Podlasiu – zwłaszcza w Białymstoku

, gdzie służby miejskie w okresie zimowym posypują drogi specjalnymi odczynnikami. Do wszystkich samochodów przywiera duża masa lodu, śniegu, błota i substancji agresywnych – podczas odmrażania karoseria zaczyna wchodzić w reakcję z metalem.

Połączone działanie brudu, kurzu, oleju i wycieków paliwa prowadzi do przyspieszonej korozji metalu. Białystok, mimo, że jest specyficznym miastem charakteryzuje się dużą koncentracją pojazdów, a co za tym idzie – zanieczyszczeniem środowiska. Mycie podwozia samochodu jest częścią działań zapobiegawczych mających na celu ochronę metalu. Mycie podwozia Białystok można wykonać m.in. dzięki usługom oferowanym przez Miwan.pl.

Proces czyszczenia podwozia

  • Wysokie ciśnienie wody zmywa zanieczyszczenia powierzchniowe;
  • Aktywna piana jest nakładana na podwozie i wszystkie części podwozia;
  • Oczekuje się, że składniki pianki będą reagować z wnikającymi zanieczyszczeniami;
  • Wysokie ciśnienie zmywa pianę i brud;
  • Wyczyść i wysusz podwozie ciepłym powietrzem;
  • Powtarza się obróbkę środkiem antykorozyjnym.

Podczas mycia zachowana zostaje fabryczna powłoka antykorozyjna. Ważne jest, aby nie uszkodzić różnych rur, przewodów i węży. Aby uzyskać mniejszą siłę strumienia, profesjonalny technik myjni powinien trzymać pistolet pod kątem zbliżonym do 45 stopni.