Site Overlay

Czy mój samochód miał wypadek?

Rynek aut używanych ma się całkiem dobrze, a handel na nim kwitnie. Tym bardziej, że auta z salonu do najtańszych nie należą. Ale jednak, patrząc na samochody używane, z tyłu głowy dobija się jakaś myśl – czy wybrany przeze mnie samochód nie miał wypadku (pomimo solennych zapewnień właściciela)? Takie rzeczy sprawdzało się kiedyś w warsztatach (a nie każdy chciał tam jechać). Jak wygląda obecnie sytuacja?

Miernik do lakieru – ogólnie

Teraz takie rzeczy można sprawdzić samodzielnie. Wystarczy tylko mieć przy sobie miernik do lakieru – małe i poręczne urządzenie, jakie dostępne jest w atrakcyjnej cenie w sklepach samochodowych stacjonarnych i internetowych. Mówiąc najprościej jest to urządzenie, jakie pomaga zmierzyć ilość warstw lakieru znajdującej się na samochodzie. Im będzie tych warstw więcej, im lakier będzie grubszy, tym można mieć większą pewność, że samochód brał udział w jakimś wypadku. Często można się spotkać nawet  określeniem, że pojazd „był bity”.

Pomiar grubości warstwy niemetalicznej

Miernik lakieru dokonuje pomiaru grubości warstwy niemetalicznej. Nie trzeba obawiać się tego, że ktoś nie będzie w stanie poradzić sobie z obsługą tego urządzenia. Wręcz przeciwnie – czujnik lakieru jest tak intuicyjnym urządzeniem, że nawet osoby, jakie nie mają na co dzień do czynienia z branżą motoryzacyjną, doskonale będą wiedzieć o co tak naprawdę chodzi. Dokładnie to czujnik należy przyłożyć do lakieru na warstwie metalowej, aby móc uzyskać pożądane efekty i odpowiedź na swoje pytanie.

Miernik do lakieru dostępny na stronie https://shiningcar.pl/mierniki-lakierow