Site Overlay

Pady do polerowania samochodu, czym są dlaczego warto ich używać?

Pady polerskie to specjalne gąbki, które służą do ścierania i polerowania elementów samochodu. Sprawdzają się przy renowacji i pielęgnacji karoserii, elementów plastikowych oraz lamp akrylowych.

Pady polerskie- warto czy nie warto?

Używanie padów polerskich daje znakomite efekty, gdyż za ich pomocą możemy usunąć niemal 90 % rys. Najczęściej akcesoria te wykonuje się z gąbki, wełny lub specjalnego filcu polerskiego. Spotyka się też gąbki polerskie z mikrofibry czy skóry baraniej. Pady polerskie można kupić w kilku różnych rozmiarach i kształtach. Różnią się też sposobem zamocowania, gdyż może to być zamocowanie na rzep lub na gwint.

pad polerski do polerowania samochodu, szary

Jak używać padów polerskich?

Przed rozpoczęciem polerowania za pomocą gąbki polerskiej należy pamiętać, by zanim nałożymy na nią pastę, zwilżyć ją za pomocą wody. Pady dostępne są w kilku różnych wersjach, z których każda posiada odmienne właściwości. Występują w kilku stopniach twardości. Pady do polerowania samochodu mogą być bardzo twarde. Taka ich wersja jest niezastąpiona przy ścieraniu zewnętrznej warstwy. Gąbki polerskie występują też w średniej wersji twardości oraz w miękkiej, służącej do polerowania. Do każdej z tych gąbek, stosuje się odmienne pasty. Pady różnią się od siebie nie tylko ze względu na ich stopień twardości. Również ich struktura jest odmienna. Mogą one być gładkie lub o powierzchni karbowanej czy przypominającej plaster miodu. Dobrej jakości pady do polerowania samochodu wystarczą nam na długi czas. Zakup tego produktu jest rozsądnym i ekonomicznym rozwiązaniem, jeśli chcemy zachować swoje auto w dobrej formie na długie lata.