Site Overlay

Kurtka motocyklowa – bezpieczeństwo oraz komfort jazdy

Odpowiednie strój motocyklowy, to kwestia niezwykle istotna. Osoby jeżdżące jednośladami powinny ubierać się w sposób, który nie tylko zapewni im komfort podczas jazdy, lecz także bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kurtki motocyklowej?

Podczas wyboru kurtki motocyklowej powinno się zwrócić uwagę nie tylko na jej design, lecz przede wszystkim przeznaczenie. Na rynku dostępne są kurtki posiadające specjalne wzmocnienia, skórzane, oraz materiałowe. Osoby poruszające się dużymi i szybki pojazdami powinny zainwestować w strój zapewniający wyższy poziom bezpieczeństwa. Kurtki ze skóry są znacznie bardziej wytrzymałe od tych materiałowych. Istotną kwestią są także ochraniacze na plecy, łokcie i ramiona. Wiele kurtek z wyższej klasy posiada takie wkładki ochronne, które w razie upadku znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Osoby, które decydują się na kurtkę bez ochraniaczy dla motocyklistów powinny rozważyć zakup ochraniaczy zakładanych na ubiór. Kurtki skórzane są droższe od materiałowych, lecz znacznie bardziej wytrzymałe. 

Jak dobrać kurtkę na motocykl?

Kurtka motocyklowa powinna być przede wszystkim dopasowana. Wybór odpowiedniego rozmiaru zapewnia komfort ruchów podczas jazdy, co wpływa na bezpieczeństwo i przyjemność z poruszania się maszyną na dwóch kółkach. Podczas zakupu kurtki warto zastanowić się także, czy motocyklem będziemy poruszać się tylko w sezonie letnim, czy też przez cały rok. Zarówno marznięcie, jak i przegrzewanie się znacząco zmniejsza przyjemność jaką jest jazda jednośladem.

Odpowiedni strój na motocykl, to nie tylko dobry wygląd, lecz także bezpieczeństwo. Dobrze dobrany strój motocyklowy, to podstawa, aby cieszyć się każdym przejechanym kilometrem.