Site Overlay

Spodnie na motor – jakie wybrać?

Miłośnicy dwóch kółek mają wiele możliwości do wyboru, jeżeli chodzi o stylizacje, ponieważ obecnie sklepy są świetnie wyposażone w odzież sportową na motory. Chcesz wyglądać modnie, ale też czuć się wygodnie, bezpiecznie i komfortowo? To wszystko jest możliwe. Teraz nie musisz rezygnować ze stylu dla bezpieczeństwa i odwrotnie, ponieważ spodnie na motor mogą być jednocześnie trendowe i naprawdę ochronne.

Wybór tekstylnych spodni na motor: ważne wskazówki

Tekstylne spodnie na motor są częstym wyborem wielu miłośników dwóch kółek, ale… nie każdy fason sprawdzi się najlepiej. W przypadku motocyklistów doskonałym wyborem będzie ubiór „na cebulkę”, dlatego też zwróć uwagę na spodnie trójwarstwowe, z dodatkowymi warstwami. W ten sposób będziesz mógł/mogła samodzielnie dopasować grubość ubrania pod aktualne warunki pogodowe. Jest naprawdę ciekawy sposób na ograniczenie bagażu letniego w trakcie dłuższych wypraw. 

Spodnie na motor: co jeszcze powinny mieć?

Dobre spodnie na motor muszą być też wyposażone w protektory – dodatkowe wzmocnienia na kolanach oraz biodrach. Szukając idealnych spodni na motor, sprawdź, czy model, jaki wybierasz ma wypinaną membranę wodo- i wiatro-odporną. Dobrze byłoby, aby spodnie miały praktyczne zamki, dzięki którym można je połączyć na stałe z kurtką. Sprawny system wentylacyjny jest kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę. Nogawki spodni motocyklowych powinny być wentylowane na całej długości, ponieważ w przeciwnym razie jazda w trakcie upalnego dnia może okazać się niemożliwa lub też zwyczajnie mało komfortowa.