Site Overlay

Odpowiednia dopona do samochodu R15

Samochód to nie tylko przyjemność. To także obowiązek. Wynika on z tego faktu, że tylko dzięki temu będzie można zapewnić pełną funkcjonalność pojazdowi mechanicznemu. Mówiąc o utrzymaniu samochodu w odpowiedniej kondycji, wlicza się w to także opony. Nie tylko powinny one być regularnie zmieniane (wiosna/lato-jesień/zima), ale muszą zostać także dobrze dopasowane.

Opony dedykowane do samochodów osobowych

 R15	185/65 r15

Po drogach najczęściej poruszają się samochody osobowe. To właśnie do nich (w szczególności do hatchbacków) polecane są opony 185/65 R15. Są one na szczęście bardzo często spotykane, więc ich zakup nie powinien stanowić problemu. Co więcej, wielu uznanych producentów samochodowych tworzy je w skomplikowanym procesie produkcyjnym, dbając o zapewnienie solidności i dokładności. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że to opony 185/65 R15 – ich wykonanie – w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Tego typu opony zalecane są m.in. do takich marek jak Citroen, Volkswagen, Fiat czy Mazda. Chociaż, inne marki samochodowe również chętnie z nich korzystają.

Na mokrej i suchej nawierzchni

Jeżeli chodzi o zalety opon 185/65 R15, to można powiedzieć, że doskonale radzą one sobie na mokrej i suchej nawierzchni. Solidnie wykonany bieżnik jest w stanie sprawić, że woda doskonale się rozprasza. Skład opony jest wzmocniony, więc można być pewnym tego, że jest to opona, która będzie w stanie długo wytrzymać – nawet jeżeli chodzi o intensywną eksploatację. Dobra opona 185/65 R15 będzie odpowiedzialna także za mniejszy poziom spalania.