Site Overlay

Spodnie motocyklowe – jak kupić?

Wybór spodni motocyklowych nie jest łatwy, ponieważ muszą być one w 100 procentach idealnie dopasowane do sylwetki, stylu jazdy, motocykla czy nawet preferencji indywidualnych danej osoby. Spodnie motocyklowe damskie i męskie można kupić w sklepach branżowych, ale też przez Internet. Ważne jest jednak, aby móc je przymierzyć i wtedy zdecydować czy je kupujemy lub w wypadku zakupu przez Internet zostawiamy i wymieniamy.

Z jakiego materiału powinny być spodnie motocyklowe?

 

Do wyboru jest skóra naturalna i materiał tekstylny. Pojawiają się też modeli spodni dżinsowych dodatkowo wzmacniane na kolanach, ale są one przeznaczone tylko do spokojnej jazdy rekreacyjnej w okresie letnim. Spodnie tekstylne i skórzane nadają się do jazdy przez dłuższy okres.

Szacuje się, że w spodniach tekstylnych wygodnie jeździ się w temperaturach  od 10 do 30 stopni Celsjusza, a w spodniach skórzanych w temperaturze 18-26 stopni Celsjusza. To choćby jedna różnica między tymi materiałami. Druga to sposób pielęgnacji. Skóra wymaga delikatnego czyszczenia, nawilżania, natłuszczania i impregnowania podczas gdy ubrania tekstylne można prać w pralce i tylko impregnować przed wodą.

 

Dopasowanie spodni do sylwetki

 

Spodnie motocyklowe muszą być jak najlepiej dopasowane do sylwetki. Tutaj nieco lepszym materiałem jest skóra naturalna, ponieważ jest ona trochę bardziej elastyczna niż materiał tekstylny i wyrabia się przez co po jakimś czasie wygląda lepiej. Jednak i materiał tekstylny może mieć wszyte gumki, zaszewki dodatkowe zatrzaski, które pozwalają szerokość spodni wyregulować.