Site Overlay

Kufer motocyklisty czy sakwa

W każdym motocyklu przyda się schowek gdzie będziemy mogli pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Warto wybrać taki produkt ze względu na to, że musimy gdzieś trzymać telefon komórkowy, dokumenty czy dodatkowy kask dla pasażera, kiedy akurat go nie używamy. Mamy do wyboru różnego rodzaju kufry motocyklisty, a także sakwy. Nasz wybór jest uzależniony przede wszystkim od tego co chcemy tam przewozić i ile tych rzeczy jest. Nie możemy bowiem dopuścić do przeładowania określonego schowka.

Zalety kufra motocyklisty

Kufer motocyklowy (https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocykla_Kufry-motocyklowe-i-mocowania-12548.html) sprawdzi się osobom, które przewożą dość cenne rzeczy, na których nam wyjątkowo zależy. Przydaje się także do schowania telefonu komórkowego czy dokumentów. Ponadto pozwala schować dodatkowy kask dla pasażera i wiele innych. Jego głównymi zaletami jest fakt, że jest zamykany na klucz, a także wodoodporność. Motocyklistą często zdarza się bowiem jazda w deszczu i wtedy z całą pewnością dokumenty czy telefon uległyby zniszczeniu. Jego dodatkowa pomocna funkcja to fakt, że doskonale nadaje się jako oparcie dla pasażera po zamontowaniu poduszki. Najlepiej wybierać taki, który ma cały zestaw łącznie ze stelażem do zamontowania.

Sakwy

Jeśli nie przewozimy żadnych cennych przedmiotów, albo nie mieścimy wszystkiego w kufrze, to warto zaopatrzyć się w sakwy. Dobrze sprawdzają się jako schowek, jednak musimy pamiętać, że nie zabezpieczają tak jak w przypadku kufra przed wilgocią naszych przedmiotów.