Site Overlay

Dywaniki samochodowe – gumowe czy welurowe?

Trudno jest sobie wyobrazić jazdę samochodem bez dywaników. Na rynku dostępne są różne modele. Dlatego ich wybór wcale nie jest taki prosty. Najczęściej klienci sięgają po te gumowe lub welurowe. Oba ich rodzaje mają swoje zalety i wady.

Dywaniki a pogoda

Wybierając dywaniki samochodowe brać (dedykowane do każdego modelu auta kupisz tu:
https://automotohit.pl/Dywaniki-samochodowe) pod uwagę należy przede wszystkim pogodę. Dlatego, że nie każde dywaniki idealnie spełnią swoje zadania przez cały rok. Jesienią i zimą zdecydowanie lepiej sprawdzą się dywaniki gumowe. Wiosną i jesienią można jest zamienić na welurowe.

Dywaniki gumowe a welurowe

Największą zaletą dywaników gumowych jest ich praktyczność. Zdecydowanie lepiej radzą sobie one w okresie jesieni oraz zimy. Wtedy do samochodu nanosimy najwięcej wilgoci, śniegu i błota. Dywaniki gumowe są szczelne zatem dobrze radzą sobie z tego typu zabrudzeniami. Istotne przy tym jest także to, że dywaniki gumowe są łatwe w czyszczeniu i myciu. W przypadku dywaników welurowych to ich największą zaletą jest przede wszystkim to, iż zdecydowanie lepiej prezentują się w porównaniu z tymi gumowymi. Dostępne są w różnych wzorach oraz kolorach. Mogą zatem być także elementem upiększającym wnętrze auta. Niestety są one dużo mniej praktyczne. Nie radzą sobie tak dobrze z wodą i brudem. Często naniesiona woda na dywanik po prostu przedostaje się na tapicerkę w samochodzie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak już wspomniano przy wyborze dywaników samochodowych bardzo ważna jest pogoda. Dlatego zimą zdecydowanie lepiej jest wybrać dywaniki gumowe. Dzięki temu będzie się mieć większą pewność, że żadna woda czy różne zabrudzenia nie będą przedostawać się na tapicerkę. Jeśli jednak przede wszystkim zależy nam na estetyce wówczas wybrać można dywaniki welurowe. Te z pewnością wizualnie będą prezentować się lepiej. Dokonując zakupu nie można oczywiście zapomnieć o tym, aby dobrać właściwy wymiar dywaników. Dobrym pomysłem może być najpierw przymierzenie dywaników przed sklepem, a dopiero później dokonanie zakupu. Źle dobrany rozmiar dywaników może negatywnie wpływać na komfort jazdy.