Site Overlay

Michelin Alpin 5 – pewne zimówki

Francuska firma Michelin to największy europejski producent ogumienia. Istniejący od 1889 roku zakład, to również marka, z którą musi się liczyć konkurencja. Zwłaszcza, że produkty tej firmy świetnie sobie radzą na rynku nawet z nowszymi konkurentami.

Opony Michelin Alpin 5 wciąż na topie

5 lat temu opona Michelin Alpin 5 została zaprojektowana jako produkt prawdziwie nowatorski. Opracowano nawet nową rzeźbę bieżnika. Jej zadaniem jest zoptymalizowanie precyzji kierowania pojazdem w trudnych warunkach, na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Bieżnik ma również zapewnić o wiele lepszą trakcję na śniegu.
Istotna jest również oporność na aquaplaning, czyli utratę przyczepności na mokrej nawierzchni.

Michelin Alpin 5
Michelin Alpin 5

Michelin Alpin 5 w różnych warunkach

W przypadku wielu opon zimowych jest to ogromny problem, zwłaszcza w okolicy zmiany pór roku, kiedy więcej jest błota zwykłego i pośniegowego. Aby się przed nim chronić, warto sięgnąć po opony, wyspecjalizowane ogumienie. Jak się okazuje wcale nie muszą to być drogie opony klasy premium. Wystarczy kupić porządne i ponadczasowe opony Michelin, serii Alpin, opatrzone numerem 5. Mają one już swojego kontynuatora, w postaci 6 generacji serii Alpin, niewątpliwie również wartej uwagi, jednak dla wielu kierowców ciut starsza i tańsza opona wciąż jest całkowicie wystarczająca.
Zakup starszego modelu opon, w przypadku tak dobrej serii jak Alpin, to z reguły dobry wybór, jeżeli szuka się jakiegoś atrakcyjnego cenowo rozwiązania. Zwłaszcza że 5 generacja zimówek Michelina bardzo dobrze się udała.