Site Overlay

Jakie usterki można wykryć z pomocą interfejsu diagnostycznego?

Coraz więcej właścicieli pojazdów samochodowych czy mechaników zaopatruje się w praktyczne i sprawdzone urządzenie jakim jest Interfejs diagnostyczny. Dzięki niemu można szybko zdiagnozować poprawność działania poszczególnych elektronicznych systemów wyposażenia samochodu. Ponadto urządzenie to pozwala na właściwe nadzorowanie pracy silnika samochodowego.

Co prawda dostępne na rynku motoryzacyjnym interfejsy diagnostyczne są przeznaczone przede wszystkim dla zastosowań amatorskich, ale z urządzeń tych korzystają również coraz częściej warsztaty samochodowe. W poszukiwaniu sprawdzonych interfejsów diagnostycznych, warto odwiedzić sklep internetowy AutoMotoHit: https://automotohit.pl/Diagnostyka-samochodowa-automotohit-pl.

Jakie jest powszechne zastosowanie interfejsu diagnostycznego?

Interfejs to praktyczne urządzenie pozwalające na szybkie wykrycie wielu istotnych usterek w samochodzie. Urządzenie to bardzo często jest wykorzystywane do:

  • odczytywania kodów błędów powodujących zapalenie się kontrolki – check engine na desce rozdzielczej samochodu
  • odczytywania kodów błędów przyczyniających się do zapalenia innych kontrolek ostrzegawczych znajdujących się na desce rozdzielczej takich jak: kontrolka poduszki powietrznej.
  • kasowania błędów w pamięci sterownika auta
  • sprawdzania zużycia paliwa
  • sprawdzania poszczególnych parametrów pracy silnika oraz jego osprzętu
  • sprawdzania poprawności działania poszczególnych czujników układów wydechowego np. sondy lambda
  • sprawdzania składu mieszanki paliwowo – powietrznej
  • odkodowania numeru VIN oraz uzyskania szeregu istotnych informacji o danym pojeździe samochodowym

Budowa interfejsu diagnostycznego

Na rynku motoryzacyjnym w sprzedaży są powszechnie dostępne dwie wersje interfejsów diagnostycznych takich jak:

  • przewodowe
  • bezprzewodowe

Najważniejszą częścią tego urządzenia jest prostokąt wykonany z tworzywa sztucznego, w którym to znajduje się wtyczka przeznaczona do umieszczania w gniazdku samochodowym. Z kolei na obudowie interfejsu umieszczone są zawsze diody kontrolne, które to zapalają się po podłączeniu tego urządzenia do gniazdka.

W interfejsach diagnostycznych bezprzewodowych znajduje się również nadajnik Wi-Fi czy też Bluetooth. Z kolei w modelu przewodowym z tylnej części obudowy wyprowadzony jest przewód zakończony wtyczką USB.

Interfejs to praktyczne urządzenie w które powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz pojazdu samochodowego.