Site Overlay

Mierniki grubości lakieru – Pomocne informacje

W dziedzinie ultradźwiękowych badań przemysłowych pomiar grubości odgrywa bardzo ważną rolę. Ten typ pomiaru jest zwykle wykonywany za pomocą ultradźwiękowego miernika grubości lakieru – dostępnego do zakupu w AutoMotoHit.

Na który miernik się zdecydować?

W jaki miernik grubości lakieru warto zainwestować? To pytanie zadawane jest przez wiele osób. Trzeba przyznać, że mierniki elektroniczne cieszą się ogromną popularnością. Zaobserwowano, że fale ultradźwiękowe przemieszczają się przez metale ze stałą prędkością charakterystyczną dla danego stopu z niewielkimi zmianami z powodu innych czynników, takich jak temperatura. Możliwość pomiaru grubości bez konieczności dostępu do obu stron części, która jest testowana oferuje tej technologii wiele możliwych zastosowań. Mierniki grubości lakieru, ultradźwiękowy miernik grubości powłoki, cyfrowe mierniki grubości i wiele innych opcji jest dostępnych do testowania tworzyw sztucznych, szkła, ceramiki, metalu i innych materiałów. Oprócz grubości powłoki jest szeroko stosowany do grubości ścian w szkle, drewnie, tworzywach sztucznych, a także służy jako główny sprzęt do testowania w przemyśle korozyjnym.

Mierniki grubości lakieru

Wytrzymały ultradźwiękowy miernik grubości określa grubość próbki, mierząc czas potrzebny na przejście dźwięku z przetwornika przez materiał do tylnego końca części. Mierniki grubości lakieru sprawdzą się w wielu sytuacjach. Dzięki nim można sprawdzić stan samochodu, który chcemy zakupić. Pierwszy ultradźwiękowy miernik grubości został wykonany w 1967 roku. Ten pierwszy ultradźwiękowy miernik grubości zmierzył prędkość fal emitowanych w poszczególnych próbkach testowych, a następnie obliczył grubość w mikrometrach na podstawie tego pomiaru prędkości za pomocą zastosowanego równania matematycznego. Istnieją dwa rodzaje przetworników, które można wykorzystać jako ultradźwiękowy miernik grubości.