Site Overlay

Naprawa auta w pewny sposób

Samochody, tak jak wszystkie inne urządzenia mechaniczne, ulegają stopniowemu zużywaniu się. Szczęście w nieszczęściu jeśli w miarę uważny kierowca zawczasu dostrzeże symptomy zbliżającej się awarii i w porę zareaguje. Gorzej, że zazwyczaj użytkownicy aut o problemach auta dowiadują się dopiero w momencie awarii, która uniemożliwia dalszą jazdą. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak oddać samochód w ręce mechanika.

Co lepsze – znajomy mechanik czy serwis samochodowy?

Generalnie Polacy preferują dwie drogi naprawy samochodów. Pierwsza polega na przekazaniu go do zaprzyjaźnionego mechanika, który zazwyczaj prowadzi niewielki warsztat lub nawet para się mechaniką dorywczo, traktując tą profesję jako dodatkowe źródło zarobku. Druga droga natomiast polega na przekazaniu uszkodzonego auta w ręce profesjonalnego serwisu samochodowego Nord Auto, w pełnym tych słów znaczeniu.

Oczywiście pierwsza opcja pozornie jest najtańsza. Pozornie, bowiem nie zawsze półamatorski mechanik jest w stanie sprostać zadaniu naprawy nowoczesnego auta. Co więcej na swoją robotę, wykonywaną przecież 'na czarno', nie udziela żadnej formalnej gwarancji. Serwis samochodowy natomiast jest firmą sprofesjonalizowaną, która działa oficjalnie i w związku z tym musi udzielać gwarancji na dokonane naprawy. Wybór wydaje się więc oczywisty.

Czy wszystko musi naprawiać mechanik?

Oczywiście nie każda awaria czy też potrzeba wymiany oznacza konieczność wizyty u mechanika. Część drobnych czynności może bowiem dokonać każdy kierowca, toteż serwis samochodowy w takich sytuacjach nie będzie potrzebny. Zmiana żarówki, dolanie płynu hamulcowego, wymiana filtra powietrza, czy też naprawa gniazdka do przyczepki – takie usterki z powodzeniem można naprawić w domowych warunkach. Jeśli nie jest to niezbędne nie warto więc przepłacać.