Site Overlay

Pasty polerskie a twardość podłoża

Wybierając pasty polerskie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na twardość podłoża na którym przyjdzie nam pracować. Aby polerowanie przebiegało dość szybko i sprawnie warto w pierwszej kolejności dokładnie ocenić twardość danego podłoża, co niestety nie jest prostym zadaniem.

O czym należy pamiętać?

Twarde podłoże jak łatwo się domyślić wymaga użycia past polerskich o zdecydowanie większej sile cięcia. Tylko odpowiednio grube ziarno polerskie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujący efekt polerowania. Niższa gradacja zdecydowanie skraca czas niezbędny na oszlifowanie wybranych powierzchni. Aby raz na zawsze pozbyć się rys szlifierskich warto wybrać ziarna o dość dużej średnicy i odpowiedniej twardości. Jeżeli postawi się na niewielkie ziarno polerskie to nie będzie można uzyskać założonego efektu.

Jaka pasta polerska do twardego lakieru?

Jeżeli w grę wchodzi twardy lakier, to warto postawić na pasty polerskie o mniejszej średnicy ziarna. Pasta polerska tego typu będzie również zdecydowanie bezpieczniejsza w użyciu dla osób początkujących. Wbrew pozorom pasty tego typu wcale nie muszą być mniej skuteczne. Pasty, które mają średniej wielkości ziarna połączone są z dość dużą twardością. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można śmiało wykorzystać je do polerowania nawet bardzo twardych powierzchni. Przed wykonaniem prac polerskich należy oczywiście ocenić stan poszczególnych powierzchni i rodzaj samych uszkodzeń. Najczęstszym błędem osób początkujących jest korzystanie ze zbyt agresywnych past.