Site Overlay

Jakie rękawice motocyklowe warto kupić?

Zanim wybierzemy się na tego typu zakupy zastanówmy się jaki styl jazdy preferujemy i jakim budżetem dysponujemy. Jeżeli na co dzień poruszamy się na skuterze, to raczej nie warto inwestować w najbardziej ekskluzywne modele. Jednak nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z rękawiczek. Nawet w czasie spokojnej jazdy po mieście może przytrafić nam się kolizja.

Jaki krój rękawiczek wybrać

Długie rękawiczki, czy może jednak krótkie? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Długie rękawice motocyklowe (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/rekawice-motocyklowe-14116.html) będą zdecydowanie bardziej uniwersalne. Jednak w czasie upalnych dni jazda w długich rękawiczkach może być mało komfortowa. A zatem najlepiej mieć w swoim ekwipunku dwie różne pary rękawiczek motocyklowych. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort jazdy bez względu na pogodę na dworze.

Jak dobrać rozmiar rękawic motocyklowych?

Rękawice powinny zawsze ściśle przylegać do naszych dłoni. To gwarancja nie tylko naszego komfortu w czasie jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Najlepiej zmierzyć rękawice przed zakupem. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, jak się one układają na naszych dłoniach. Zwróćmy szczególną uwagę na zapięcia. To one pomagają dopasować rękawiczki do anatomicznego kształtu naszych dłoni. Paniom doradzamy patrzenie od razu na modele przeznaczone specjalnie dla nich. Męskie rękawice mogą być za duże i za szerokie.