Site Overlay

Ćwiczenie jazdy na torze? Dobry wybór

Zdanie egzaminu na prawo jazdy nie czyni z nas kierowców. Przejechanie wielu kilometrów oczywiście pozwala nabyć doświadczenia w prowadzeniu pojazdu, jednak nie musi od razu uczyć nas prawidłowych reakcji za kierownicą. Nie ma w tym nic dziwnego. Na drodze trudno ćwiczyć zachowanie się w sytuacjach zagrożenia, nauczyć się prawidłowo reagować na poślizg pojazdu, niespodziewane przeszkody i inne niespodziewane sytuacje. Czy to znaczy, że trzeba rezygnować z doskonalenia techniki jazdy? Oczywiście nie, warto ćwiczyć jazdę, ale na torze, nie na drodze publicznej.

Tor to miejsce bezpieczne

Tor, na którym można ćwiczyć technikę jazdy ma dużą przewagę nad drogą publiczną. Na torze można ćwiczyć technikę jazdy w sposób całkowicie bezpieczny. Jednym z ciekawych torów, gdzie można ćwiczyć do woli, jest tor Wschodzący Białystok.

Tor z unikaną nawierzchnią

Nowoczesny tor Wschodzący Białystok wyróżnia się unikaną nawierzchnią. Jest ona o wiele bardziej szorstka od nawierzchni występującej na drogach publicznych, dzięki czemu tor Wschodzący Białystok daje możliwość bezpiecznego ćwiczenia szybkiej jazdy i innych niebezpiecznych manewrów. Na miejscu można jeździć, bez względu na rodzaj pojazdu. Skuter, motocykl, samochód – po torze można poruszać się wszystkim.

Podsumowując

Warto wykupić choć godzinę jazdy po torze i po prostu ćwiczyć albo z instruktorem albo bez. Ten, kto spróbuje jazdy po torze, z pewnością będzie chciał tam wracać regularnie, cieszyć się nieskrępowaną jazdą i możliwością doskonalenia techniki szybkiej jazdy.