Site Overlay

Jak używać pianownicy

Samochód, to najpopularniejszy środek transportu. Dla wielu to nie tylko pojazd, ale także wielka pasja i oczko w głowie. Aby samochód dobrze się prezentował, powinien mieć czysty i lśniący lakier, który przykuwa uwagę wielu osób. Aby uzyskać tego typu efekt, należy o niego odpowiednio dbać i myć.

Najlepszym przyrządem do przydomowego mycia samochodu jest myjka ciśnieniowa w połączeniu z pianownicą. Dzięki temu urządzeniu można usunąć bardzo głębokie zabrudzenia, bez nakładu dużej siły. Istnieją też pianownice ręczne lub pneumatyczne, które są bardzo łatwe w obsłudze.

Pianownice głównie różnią się pojemnością na środek.  Do zbiornika pianownicy należy wsypać odpowiednią chemię, która wytwarza aktywną pianę, której skuteczność jest bardzo wysoka. Trzeba jednak pamiętać, aby chemia nie była zbyt agresywna dla lakieru, najczęściej tanie preparaty niszczą lakier. Chemię powinno się rozcieńczyć w wodzie w odpowiedniej proporcji. Na etykiecie produktów, można znaleźć bardzo ważne informacje jak poprawnie stosować dany środek, aby jego zastosowanie dawało najlepszy efekt. Podczas rozcieńczania preparatu zimą należy zastosować większe stężenie piany na większe zabrudzenia.

Gdy jest ciepło należy użyć mniejszego stężenia środka. Poprawne stosowanie pianownicy polega na nałożeniu piany aktywnej na suchą powierzchnię, zaczynając od dołu auta, gdyby przed nałożeniem piany samochód zostałby polany wodą, cała piana mogłaby spłynąć z karoserii nie spełniając swego zadania. Po odczekaniu kilku minut od nałożenia preparatu, piana powinna zostać spłukana przez wodę.