Site Overlay

Ford Mustang – Symbol wolności i nieposkromionego temperamentu

Ford Mustang to bezsprzecznie najpopularniejszy samochód w historii amerykańskiej motoryzacji i jeden z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów w ogóle. Niezależnie od generacji, zawsze charakteryzuje się nieprzeciętnie dużą mocą. Napęd na tył, widlasty silnik V8 o ośmiu cylindrach i odważne linie nadwozia typu coupe lub cabrio od kilku pokoleń utrzymują olbrzymią bazę oddanych fanów. To legenda na czterech kółkach.

Setki koni mechanicznych w jednym… Mustangu!

Każda generacja Forda Mustanga (https://devil-cars.pl/jazda/ford-mustang) znana była z innych charakterystycznych aspektów. Bardzo łatwo można wymienić kilka najczęściej wymienianych:

  • Generacja I (1964 – 1973) – to tutaj po raz pierwszy pojawiły się tak legendarne oznaczenia jak Mach 1, Boss 302 oraz Boss 429. Maksymalnie można było zamówić wersję 7,0 V8 375 KM.
  • Generacja III (1979 – 1993) – tak zwany Fox-Body Mustang, najbardziej zyskująca obecnie na wartości.
  • Generacja V (2004 – 2014) – Powrót do korzeni i tryumfalne odrodzenie idei muscle carów, za którą podążył Dodge (Challenger) oraz Chevrolet (Camaro).

Amerykańska dusza zaklęta w czterech kołach

Niezliczona ilość filmów, seriali oraz gier, w których można było ujrzeć Forda Mustanga udowadnia, że to auto jest prawdziwą legendą. Obecnie produkowana odsłona poszczycić się może mocą nawet 533 KM. Niepowtarzalny dźwięk wydobywający się z silnika V8 rozpoznawalny jest nawet przez osoby nieobeznane z motoryzacją, co tylko potwierdza uniwersalność tego pojazdu spod znaku dzikiego rumaka.