Site Overlay

Czy warto używać aktywnej piany do mycia samochodu?

Każdy właściciel auta chce, żeby jego pojazd na co dzień dobrze się prezentował. Aby tak było konieczne jest jego regularne mycie. Niestety częste wizyty w myjni wymagają poświęcenia dużej ilości czasu, wiążą się też ze sporymi wydatkami. Warto zatem myć pojazd samodzielnie wykorzystując na przykład aktywną pianę do mycia auta.

Czym jest aktywna piana?

Pianę aktywną wykorzystuje się do bezdotykowego mycia samochodu. To produkt, który umożliwia dokładne wyczyszczenie pojazdu bez wykorzystania gąbki czy szczotki. Ma on w składzie substancje, które usuwają zabrudzenia z karoserii, ale także z plastikowych elementów pojazdu. Aktywna piana do mycia auta zapewnia również ochronę lakieru, przede wszystkim nie wpływa na niego negatywnie (nie ma obaw, że zacznie matowieć czy będzie porysowany), dodatkowo jest on bardziej odporny na zanieczyszczenia.

Jak myć samochód przy użyciu aktywnej piany?

Aby móc wykorzystać pianę aktywną do mycia auta konieczne jest użycie myjki wysokociśnieniowej z pianownicą. Pierwszym krokiem jest staranne pokrycie całego pojazdu pianą. Bardzo ważne jest, aby środek czyszczący znalazł się na każdym elemencie pojazdu, również na felgach czy szybach. Piana aktywna do mycia samochodu powinna pozostać na aucie przez kilka minut. Po tym czasie należy starannie spłukać ją z pojazdu, najlepiej przy użyciu specjalnej dyszy myjki wysokociśnieniowej. Ostatnim krokiem jest osuszenie samochodu przy użyciu ściereczki z mikrofibry, pozwoli to uniknąć powstania nieestetycznych zacieków na aucie.