Site Overlay

Strategie logistyczne pomogą – jak obniżyć koszty i zoptymalizować działania?

W logistyce często zdarzają się niespójności, ponieważ każdy oddział firmy ma własne spojrzenie na obszar logistyki i patrzy na nią z zupełnie innej perspektywy. Pracownicy magazynu mają inny punkt widzenia niż osoby z działu transportu czy planowania i produkcji.
Optymalne doradztwo i dobre strategie logistyczne mogą pomóc sformułować wspólny cel.

Doradztwo logistyczne – czasochłonna logistyka

Niektórzy uważają, że działania logistyczne, czy to w przemyśle, w średnich firmach czy w rzemiośle — pochłaniają czas, a tym samym zasoby — nie dodając wartości. Klient w żadnym wypadku nie jest skłonny zapłacić za wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne działania logistyczne. Z jego punktu widzenia po prostu nie są one kojarzone z żadną wartością, a zatem nie są opłacalne.

Doradztwo logistyczne i właściwa firma spedycyjna — czy koszty transportu pokrywają się z rynkiem?

Każde zadanie ma określoną definicję, stabilne planowanie i ramy, które są ustalane przez logistykę wysyłkową. Ten wymóg jest standardem, który musi zostać spełniony, aby zbudować sprawną i wartościową sieć transportową. Co więcej, w zależności od relacji, często sensowne jest korzystanie z usług różnych firm spedycyjnych dla różnych zleceń transportowych, na przykład do transportu drobnicowego, a także bezpośrednich kurierów i ładunków całopojazdowych. Solidny proces i natychmiast dostępna usługa transportowa są niezbędne w sytuacjach awaryjnych. Zawsze wskazane jest posiadanie dobrej sieci z giełdą transportową lub pośrednikiem frachtowym.
Strategie logistyczne pomogą obniżyć koszty i zoptymalizować działania.

Doradztwo logistyczne – więcej informacji dostępne na Logit.com.pl.