Site Overlay

Po co warto używać wosku samochodowego?

Woski stosowane są jako jeden z najprostszych sposobów do zabezpieczenia karoserii auta. Woski zapobiegają brudzeniu się samochodu, dzięki czemu umożliwiają łatwiejsze mycie pojazdu. Jednak należy pamiętać, że woski same w sobie nie od razu zmywają się z karoserii.

Czym jest wosk syntetyczny?

Poszczególne woski syntetyczne różnią się między sobą. Pielęgnacja samochodu opiera się na działaniach lakieru ze związkami chemicznymi. Wosk syntetyczny zawiera w swoim składzie związki polimerowe. Wiadomo, że chemiczny wosk jest w stanie zapewnić wysoki poziom ochrony lakieru oraz podbija głębię kolorów. Specjaliści są zgodni, że stosowanie wosków jest szczególnie ważne w okresie zimowym, ponieważ w tym czasie samochód jest narażony na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Czy woskowanie jest ważne?

Różne żrące materiały mogą osiąść na farbie, przyczyniając się do powstania trwałych uszkodzeń. Warstwa wosku tworzy barierę, dzięki czemu te zanieczyszczenia zostaną osadzone w wosku, a nie bezpośrednio na samochodzie.

Warto pamiętać, że wosk nie usunie rys z auta, jednak może je w jakimś stopniu wypełnić. Płytkie rysy stają się znacznie mniej zauważalne. Dodatkowo wosk samochodowy to najprostsza droga do sprawienia, by pojazd wyglądał na nowy.

Jednym z powodów, dla których tak duża liczba osób decyduje się na woskowanie, jest fakt, że wosk ułatwia czyszczenie pojazdu. Dodatkowa warstwa wosku zabezpiecza samochód przed różnymi zabrudzeniami, które na niego kapią.

W myjni zostaną one usunięte lub po prostu odpadną po usunięciu warstwy wosku samochodowego dostępnego w ofercie firmy autokosmetyk, która ma w ofercie takie produkty. Bez wosku te rzeczy mogą wymagać dogłębnego usunięcia, co może oznaczać usunięcie farby.

Kiedy woskować samochód?

Zalecane jest, aby nakładać wosk co najmniej dwa razy w roku – w okresie przed wysokimi temperaturami, czyli wiosną oraz przed zimą. Wosk ma przede wszystkim zapewniać ochronę przed deszczem i śniegiem. Niektórzy specjaliści zalecają stosowanie wosku cztery razy w roku dla uzyskania lepszej ochrony samochodu.

Nieważne jak często dana osoba decyduje się na woskowanie, warto praktykować określoną rutynę. Jeśli pojazd nie będzie regularnie woskowany, spowoduje to narażenie go na różne uszkodzenia kosmetyczne oraz blaknięcie lakieru.