Site Overlay

Opony Kormoran all season – dlaczego warto?

Ogumienie całoroczne, cieszy się sporą popularnością, przede wszystkim z uwagi na ekonomię. Jeżeli nasza jazda ogranicza się do umiarkowanego miejskiego ruchu, to rozwiązanie zdecydowanie dla nas. Tym bardziej w przypadku takiego modelu, jak kormoran all season. 

Technologia i użyte rozwiązania 

Jak wskazuje ich nazwa , opony kormoran all season (zobacz), są ogumieniem całorocznym. Dlatego też całą ich konstrukcję zaprojektowano z myślą o zachowaniu optymalnym w każdych warunkach, nie tylko na suchej, ale i na mokrej nawierzchni. 

Opony te odznaczają się zrównoważonymi osiągami, dzięki temu kierowcy przez cały rok mają do dyspozycji takie same właściwości jezdne, jak i dokładność podczas sterowania na takim samym poziomie, bez względu na warunki atmosferyczne. 

Z kolei domieszka krzemionki, odpowiedzialna jest za przyczepność, jak i optymalne hamowanie na dowolnym typie nawierzchni. Poza tym, za.sprawą zastosowania takiego rozwiązania, producent mógł osiągnąć zmniejszenie oporów toczenia, co przełoży się na mniejsze ilości zużywanego paliwa. 

Kormoran bieżnik All Season

Kierunkowy wzór, został zaprojektowany przez projektanta europejskiego i ma zapewnić doskonałe jezdne właściwości na różnych nawierzchniach. 

Poziome również na obręczach zewnętrznych, odpowiedzialne są za dokładność podczas sterowania na suchym podłożu, zaś tak zwane rybie ości posiadające dodatkowe nacięcia, sprawdzają je podczas odprowadzania nadmiernych ilości wody, prowadząc do zmniejszenia ryzyka występowania aquaplaningu.