Site Overlay

Na co zwracać uwagę przy zakupie opon?

Kupując opony do samochodu osobowego, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Tak naprawdę niezależnie od tego czy kupujemy opony nowe, czy używane najważniejszy jest właściwe dobranie rozmiaru do felg i konkretnego pojazdu. Warto wiedzieć, że nie każda opona pasuje do dowolnego modelu. Na co więc zwracać uwagę w trakcie zakupów?

Przeznaczenie opon

Na rynku opon znaleźć można zarówno wersje zimowe jak i letnie. Mało kto wie, że kupić można też bardziej specjalistyczne opony, ale są one wykorzystywane wyłącznie w sportach motorowych.

Coraz większą popularnością cieszą się opony całoroczne, które umożliwiają jazdę na jednym komplecie przez cały sezon. Wymiana opon w serwisie kosztuje nas rocznie około 250 zł, więc taki wybór wcale nie jest zły. Pomimo że opony całoroczne jeszcze kilkanaście lat temu nie sprawdzały się najlepiej, to obecnie mieszanki gumy są przygotowywane w taki sposób, że bardzo dobrze sprawują się zarówno latem, jak i zimą.

Rozmiar opony

Jednym z głównych parametrów, który odczytać można na każdej z nich, jest rozmiar. Kupując nowe opony

buy zithromax online

, zwróćmy uwagę nie tylko na średnicę, ale także szerokość i wysokość konkretnego modelu. Musimy wiedzieć, że źle dobrany profil może sprawić, że wymiana opon nie będzie możliwa, ponieważ po montażu będzie ona ocierać o nadkola.

Na każdej oponie znajdziemy również szereg innych parametrów takich jak: przeznaczenie, nośność czy maksymalną prędkość, z którą można jechać na danym modelu. Są one niezwykle ważne i umożliwiają odpowiednie dopasowanie do konkretnego pojazdu.