Site Overlay

Jak wybrać opony na zimę?

Wybór odpowiednich opon na zimę ma duże znaczenie z uwagi na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów, a także komfort i sterowność pojazdu podczas jazdy w różnych warunkach. Dlatego też decydując się na konkretny model, należy dobrze sprawdzić ich jakość oraz wytrzymałość. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich opon zimowych?

Opony zimowe – jak wybrać?

Opony zimowe możemy w prosty sposób rozpoznać poprzez umieszczony na nich symbol płatka śniegu. Mają one również zdecydowanie więcej nacięć na swojej powierzchni, dzięki którym zapewniają odpowiednią przyczepność oraz skracają czas hamowania. Ich dopasowanie do danego samochodu nie jest jednak skomplikowane. Wystarczy sprawdzić oznaczenie tych, w które dany pojazd jest obecnie wyposażony. Zgodnie z tym opony zimowe 225 55 17 (dostępne tutajto modele o wymiarze 17 cali, szerokości 225 mm oraz profilu 55. Takie też powinny być te, które zakupimy. Warto też wiedzieć też jaki model zapewni nam najwięcej korzyści. W tym przypadku istotny jest stosunek szerokości opony do jej wysokości, co wpływa na jej twardość lub elastyczność. Jednak kwestie te są w pełni indywidualne, dobierane w zależności od potrzeb.

Opony zimowe – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Opony zimowe mają duży wpływ na jazdę podczas trudnych warunków atmosferycznych takich jak śnieg i lód, dlatego też warto wyposażyć w nie swój samochód i zmieniać je zgodnie z potrzebami. W tym przypadku warto zadbać o ich odpowiednie dopasowanie oraz jakość, które mają kluczowy wpływ na komfort podczas jazdy.