Site Overlay

Co każdy powinien wiedzieć o neutralizatorach piany

Myjnie samochodowe są istotnym elementem utrzymania pojazdu. Pozwalają utrzymać dobry wygląd samochodu i usuwają brud, zanieczyszczenia i inne zanieczyszczenia drogowe, które mogą powodować problemy w przyszłości. Ze względu na wysokie stężenie mydła i innych dodatków w większości popularnych produktów, myjnie pozostawiają na samochodach osad, który może być trudny do usunięcia po zakończeniu mycia. Osad ten pozostawia również resztki mydła na częściach takich jak koła i błotniki, co może podrażnić gołą skórę, a także uszkodzić cenne elementy, takie jak chrom czy elementy gumowe.

Neutralizator piany w pielęgnacji twojego samochodu

 Na szczęście istnieją sposoby na złagodzenie tych problemów bez konieczności rezygnacji z pielęgnacji samochodu. Mimo to nie wszystkie neutralizatory piany są jednakowe; niektóre działają lepiej niż inne w usuwaniu pozostałości mydła z samochodu. Możesz zminimalizować szkody, używając odpowiednich produktów w myjni, ale często nie jest to możliwe. Piana może spowodować uszkodzenie samochodu, a także pozostawić nieestetyczną warstwę pozostałości.

neutralizator piany

Na czym polega neutralizacja piany w myjni samochodowej?

Neutralizacja piany to proces usuwania mydła z rękawicy myjącej lub wiadra z błotem. Kiedy piana pozostaje na samochodzie, może wysuszyć lakier i pozostawić ochronną powłokę z mydła na powierzchni. Mydła te pozostawiają również lepki osad, który trudno jest usunąć. Podobnie, jeśli umyjesz samochód wężem lub myjką ciśnieniową, która ma mydło w swojej mieszance, pojawi się ten sam osad. Na szczęście większość nowoczesnych myjni posiada automatyczne stacje pianowe, które neutralizują piana, zanim trafi ona na samochód. Aby to umożliwić, większość myjni używa neutralizatora piany. Najczęściej stosowanymi neutralizatorami piany są enzymy, biocydy i środki powierzchniowo czynne.