Site Overlay

3 fakty o zimowych oponach Hankook

Hankook to Południowokoreańskie przedsiębiorstwo szturmem zdobywające rynek Europejski. Od lat 90, kiedy wybudowano w Hanowerze centrum logistyczno badawcze firmy do czasów obecnych budowy i rozwoju ogromnej fabryk zlokalizowanych w Holandii i na Węgrzech firma umacnia wpływy na rynku motoryzacyjnym. Przed zbliżającym się sezonem warto więc poznać kilka faktów na temat opon zimowych Hankook.

1. Dwie najpopularniejsze generacje

Opony hankook zimowe to szeroka gama modeli i generacji – pełna oferta dostępna jest na https://www.sklepopon.com/opony/zimowe/hankook. Najbardziej znane pozostają jednak dwa podstawowe warianty – i*cept evo W310 oraz Winter i*cept evo2 W320. Pierwszy z nich wyposażony w ceniony mocny bieżnik, wykonany ze specjalnej mieszanki gumowej posiada też wady takie jak niska energooszczędność. Słabe strony W310 wyeliminowano w następcy – evo2 W320. Nowsza wersja posiada wzmocnioną stopkę, ulepszone rowki obwodowe oraz daje wyższą energooszczędność jazdy.

2. Oceny w testach

Wszystkie modele zimowych opon hankook poddano szczegółowym testom. Stanęły w nich w szranki z tak znamienitymi markami opon jak Michelin czy Bridgestone. W ocenach jakości hamowania, odporności na zjawisko aquaplaningu wcale nie wypadły gorzej od przeciwników w wielu testach plasując się na wysokich pozycjach.

3.Stosunek jakości do ceny

Opony firmy hankook charakteryzując się całkiem wysokimi parametrami technicznymi utrzymywane są jednocześnie w niewysokich cenach co czyni je atrakcyjnymi dla klientów. Opony Hankook są więc częstokroć oferowane w salonach wymiany opon jako zamienniki droższych opon znanych marek.