Site Overlay

Jak przygotować auto do zimy?

Czas zimowy jest niezwykle wymagający dla każdego samochodu. Nie oznacza to jednak, że gdy tylko temperatura spadnie poniżej zera, a na drogach pojawią się opady śniegu, koniecznie trzeba pozostawić samochód na parkingu. Dzięki kilku podstawowym czynnością można całkiem skutecznie przygotować samochód do tych trudnych dla niego warunków.

Zadbajmy o energię

Podstawową sprawą, o którą trzeba zadbać, szczególnie jeśli posiada się samochód z silnikiem diesla, jest wyposażenie się we wszystkie niezbędne dodatki pozwalające uruchomić samochód. Problem bowiem stanowić dla niego może niska temperatura, która po pierwsze zmniejsza pojemność akumulatora, lub też, że z paliwa wytrącać się będzie nagar, który spowoduje zatkanie się filtra paliwowego.

Oba te kłopoty da się jednak łatwo rozwiązać. Po pierwsze trzeba zawsze pamiętać o posiadaniu w aucie kabli rozruchowych, którymi można podpiąć się do innego auta. Drugą bardzo ważną rzeczą jest środek chemiczny pozwalający usunąć z paliwa wszelkiego typu zanieczyszczenia.

Czy wymiana opon jest konieczna?

Gdy myśli się o zimie, od razu do głowy przychodzi wulkanizacja w autoryzowanym serwisie Nord Auto VolvoCars. Nic dziwnego, w końcu wraz ze spadkiem temperatury i opadami śniegu maleje przyczepność, co powoduje, że konieczne jest zmienienie opon na zimowe, które tę przyczepność zapewnią. Jest to czynność absolutnie podstawowa i niezbędna do tego, aby móc bezpiecznie podróżować samochodem w czasie zimy.

Pamiętać w tym wypadku jednak trzeba o tym, że opony zimowe nie zapewniają całkowitej przyczepności, która występuje w czasie lata. Nawet najlepsza zimowa opona będzie bezużyteczna, gdy pod śniegiem znajdzie się lód. Z tego powodu trzeba pamiętać przede wszystkim zdrowym rozsądku podczas jeżdżenia autem w zimie.