Site Overlay

Najlepsze opony to wcale nie najdroższe

Dobór opon do samochodu często spędza sen z powiek właścicielom samochodów. Po pierwsze szukają rozwiązań wytrzymałych o dobrych parametrach technicznych, a po drugie muszą się często liczyć z ograniczonymi funduszami. Ciężko zatem wskazać idealną oponę dla każdego.

Zasada pierwsza i najważniejsza

Opony do samochodu są jak buty. To co odpowiada jednej osobie, czy jednemu właścicielowi samochodu nie zawsze będzie odpowiadało innym.Tak jak obuwie musi być dopasowane nie tylko pod względem rozmiaru ale także fasonu czy koloru, tak opony powinny być dobierane w zależności od preferowanej techniki jazdy oraz tego czy więcej jeździ się w trasie czy po mieście. Jeśli ma się ograniczone fundusze warto spojrzeć na opony ze średniej półki cenowej, ale produkowane w renomowanych zakładach oponiarskich.

Opony Falken są produkcji japońskiej i mimo atrakcyjnej ceny wykonywane są przy zastosowaniu technologii, które charakteryzują zazwyczaj wyższą półkę cenową. Dodatkowo opony Falken mają kilkanaście różnych modeli (sprawdź ofertę), różniących się pomiędzy sobą parametrami technicznymi, a nie tylko rozmiarem. Warto przejrzeć wnikliwie ofertę tego producenta i wybrać z niej najbardziej dopasowane do potrzeb ogumienie.

Opony są nie tylko niezbędnym elementem wyposażenia samochodu, ale także wpływa na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Nie warto sugerować się opiniami znajomych pod tym względem, a należy zrewidować własne potrzeby. Dopiero opona dobrana do potrzeb będzie służyła dobrze i długi czas. Nie należy zatem dokonywać zakupu na szybko i spontanicznie.