Site Overlay

Jak poprawnie polerować karoserię samochodową?

Gąbki do polerowania to produkty powszechnie dostępne na rynku. Służą on przede wszystkim do polerowania lakierowanych karoserii poszczególnych pojazdów samochodowych. Jaki zatem wybrać pad, aby wypolerowana powierzchnia nie posiadała żadnych rys?

Jakie są rodzaje gąbek polerskich?

Wybór gąbek polerskich jest na rynku motoryzacyjnym ogromny. Każdy zainteresowany klient może zatem wybierać pomiędzy produktami o różnorodnych rozmiarach, kształtach oraz właściwościach. Dobór odpowiedniego pada przyczynia się do tego, że każda wyczyszczona powierzchnia lakierowana prezentuje się wyśmienicie oraz jest pozbawiona jakichkolwiek rys i niedoskonałości.

Ze względu na posiadane właściwości poszczególne pady są oferowane w różnorodnych kolorach. W bogatej ofercie nie brakuje gąbek polerskich:

– mocno ściernych
– średnio ściernych
– nabłyszczających, czyli wykończeniowych

Ponadto poszczególne oferowane akcesoria do polerowania dzielą się na takie, które to są nakręcane na polerkę oraz przyklejane z pomocą specjalnego rzepa.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gąbki polerskiej?

Bogaty wybór często sprawia, że osoby, które to nie zajmują się zawodowo polerowaniem powłok lakierniczych mają ogromny problem z doborem odpowiedniej gąbki polerskiej https://glossfactory.pl/pady-i-gabki-polerskie.

Podczas zakupu warto zawsze wziąć pod uwagę grubość lakieru, który to ma być polerowany. Jeśli jest ona niewielka, to wówczas nie należy wybierać twardych oraz agresywnych gąbek, które to mogą zniszczyć polerowaną karoserię samochodową.

W celu zachowania szczególnej ostrożności warto zawsze rozpocząć polerowanie wybranej powierzchni za pomocą miękkiego lub średnio -miękkiego produktu oraz odpowiednio dobranej pasty polerskiej, Dzięki temu można mieć pewność, że polerowanie zakończy się w pełni sukcesem.