Site Overlay

Czyszczenie felg krok po kroku

Aby skutecznie umyć felgi z zapieczonych od temperatury zanieczyszczeń, nie wystarczy sama myjnia. Potrzebny jest odpowiedni środek do czyszczenia felg, który skutecznie pomaga zwalczyć uporczywy i zaschnięty brud.

Mycie felg krok po kroku

Przed przystąpieniem do mycia koniecznie trzeba schłodzić koło. Należy opłukać felgi ze wstępnych zabrudzeń. Następnie należy nanieść odpowiedni środek do czyszczenia felg, używając rozpylacza, pędzelka lub szczoteczki do zębów. Należy unikać wdychania oparów. Jeśli w okolicach kół są odpryski lakieru, trzeba je ochronić przed działaniem środka do felg. Najważniejszy moment czyszczenia to nie dopuścić do wyschnięcia preparatu. Po wykonaniu czynności należy wszystko dokładnie spłukać wodą. Tutaj dobrze sprawdzają się myjki ciśnieniowe. Czynność powtarzamy do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Mycie felg – co warto wiedzieć

1. Im bardziej skomplikowany wzór felg, tym większe problemy z dotarciem do zakamarków. Warto w tym celu po każdej aplikacji i spłukaniu przepchnąć delikatnie samochód, aby koła znalazły się w innej pozycji. Dzięki temu ponownie można nałożyć taki środek do czyszczenia felg na miejsca zabrudzone.
2. Roztwór kwasu, który często znajduje się w tego typu preparatach nie powinien dostać się do elementów zawieszenia.
3. Wykonując czyszczenie felg systematycznie, nawet przy niewielkich zabrudzeniach, efekt za każdym razem będzie lepszy. Zapieczony brud nie będzie się nawarstwiał i łatwiej można go usunąć.
4. Właściciele felg wieloelementowych oraz nielakierowanych muszą zaopatrzyć się w specjalny preparat o neutralnym PH.