Site Overlay

Eksploatacja supersamochodu – czy jest to realne?

Niemal każdy mężczyzna wzdycha do sportowych samochodów, które widzimy w reklamach telewizyjnych oraz pokazach samochodowych na całym świecie. Każdy chciałby się przejechać takim pojazdem. Ale czy każdy chciałby ponosić koszty eksploatacji supersamochodu? Ile może to kosztować? Spróbujmy oszacować cenę takiej przyjemności.

Spalanie, pierwszy najbardziej bolesny wydatek

Oprócz pierwszego miliona złotych, który będziemy musieli wydać na jakikolwiek model samochodu jakim jest Lamborghini Huracan liczyć musimy się ze spalaniem na poziomie ok. 20 litrów benzyny na każde 100km. Już sama ta wartość może przyprawić o ból głowy. Jednak aby ponad 500 koni mechanicznych mogło przyprawiać nas o dreszcze muszą one być odpowiednio nakarmione. Bez tego nie ma o czym myśleć.

Ubezpieczenie

Czy ktoś w ogóle myślał o czymś takim jak ubezpieczenie takiego pojazdu? Ile może to kosztować? Na przykładzie wypożyczalni samochodowych za jeden dzień jazdy musimy wyłożyć kaucję w wysokości około 50 000 złotych – czyli suma niemała. Ciężko odnieść to do ubezpieczenia komunikacyjnego, na pewno będzie ono wynosiło niemałe pieniądze.

Ewentualne naprawy

Uszkodzenia takiego pojazdu muszą być kosztowne. Części zamienne nie znajdziemy na lokalnych portalach ogłoszeniowych. Na pewno nie każdy mechanik podejmie się naprawy takiego pojazdu. W razie kolizji liczyć możemy tylko i wyłącznie na autoryzowany serwis, który nie należy do najtańszych. Podsumowując, posiadanie pojazdu jakim jest Lamborghini Huracan to przyjemność dla wybranych. Ale mimo to każdy marzy o tym, aby choć raz móc usiąść za sterami takiego wspaniałego pojazdu.