Site Overlay

Czy warto kupić radio samochodowe z androidem?

Choć radio samochodowe to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu, to jednak i jego nie omijają różnego rodzaju usprawnienia i udoskonalenia. Dobrym tego przykładem jest z pewnością radio z androidem, czyli systemem używanym również w smartfonach. Czy warto sobie takie radio sprawić?

Zalety radia samochodowego z androidem

Co może być zaliczone jako najważniejsze zalety radia samochodowego z androidem? Przede wszystkim o wiele większa funkcjonalność. klasyczne radio może być wykorzystywane jedynie jako źródło dźwięku z fal radiowych, lub też z płyt, a w przypadku nowych modeli także z pendrive’a. W przypadku modelu z androidem może to być również podłączony telefon, w tym oczywiście także internet. Rodzi to zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Co więcej, takie radio jest w stanie również wyświetlać nawigację, która dzięki dużemu wyświetlaczowi jest bardzo czytelna, a także nawet uruchamiać filmy, które będą świetną rozrywką dla pozostałych uczestników podróży.

Czy są jakieś wady?

Zanim jednak wyda się pieniądze na takie radio, warto się zastanowić nad tym, czy ma ono jakieś wady? Jak się okazuje tak i warto je poznać. Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o tym, że jest to radio, które znacznie więcej kosztuje, więc nie każdy będzie mógł sobie na takie pozwolić. Co więcej, jest to również radio, które jest większe, więc do jego montażu potrzebna będzie dwa razy większa wnęka, niż w przypadku klasycznego modelu. Na koniec warto wspomnieć, że jest ono nieco trudniejsze w obsłudze.