Site Overlay

Samodzielne polerowanie lakieru

Korekta lakieru, to częsty zabieg wykonywany przez lakierników na porysowanej, lub zmatowiałej powierzchni karoserii. Można zaoszczędzić pieniądze dzięki własnoręcznej pracy przy lakierze. Jest to czasochłonne zajęcie, więc trzeba mieć dużo wolnego czasu, aby wykonać polerowanie lakieru na wysokim poziomie.

Po wykonaniu polerki, samochód nie będzie miał zarysowań i jego lakier odzyska piękny kolor. Do polerowania potrzebne są wysokiej jakości pasty polerskie, dzięki którym jest możliwe usunięcie zarysowań lakieru. Potrzebne są trzy rodzaje past mocno, średnio i lekko ścierna.

Potrzebny jest również sprzęt, czyli szlifierka kątowa, gąbki polerskie i filc polerski. Przed zabiegiem trzeba zabezpieczyć chromowane elementy, oraz czarne plastikowe chropowate paski, które mogłyby zostać uszkodzone przez działanie past. Na początku należy zacząć od usunięcia najgłębszych rys, za pomocą twardych padów polerskich oraz past o mocno ściernych.

Pasty można nakładać na gąbki, lub na lakier i wcierać ruchami obrotowymi. Następnie należy użyć gąbki o średniej twardości i pastę średnio ścierną, po tym należy użyć pasty wykończeniowej oraz miękkiej gąbki. Gdyby ostatnia czynność zostanie pominięta, powstanie niechciany efekt „hologramów”. Po tych zabiegach ważną czynnością jest wyczyszczenie karoserii z pozostałości past polerskich. Po ukończeniu prac polerskich, można przystąpić do woskowania, co pozwoli na długoletnie utrzymanie efektu pracy. Wosk ochroni powierzchnię karoserii od warunków atmosferycznych, które mają niszczący wpływ na lakier.