Site Overlay

BMW seria 2, dobry miejski towarzysz

Nowy minivan BMW jest sporym zaskoczeniem na rynku. Bawarski producent przyzwyczaił nas raczej do bezkompromisowych samochodów o sportowym zacięciu, a tym razem postawił wyjątkowo na praktyczność, wygodę i wszechstronność. Jakie jest BMW serii 2? Z pewnością nie aż tak nudne i utylitarne jak minivany konkurencji, ale o tym dalej. 

Najpierw wygoda, BMW minivan

Samochód ma dwie wersję (oczywiście pomijając coupe) – Active Tourer i Grand Tourer. Pierwsza z nich jest dedykowana raczej dla użytkowników, którzy częściej będą zjeżdżać z doskonałego asfaltu. Podwozie jest lekko podwyższone i zestrojone bardziej miękko. Z kolei druga z wersji jest bardziej dostosowana do jazdy miejskiej i autostradowej, sztywniejsze i nieco niższe zawieszenie gwarantuje stabilność i pewność prowadzenia. Samochód może być wyposażony w siedem, lub pięć miejsc. Jeśli zdemontujemy ostatni rząd siedzeń i złożymy środkowy to otrzymamy dostęp do abstrakcyjnie dużego bagażnika – 1600 litrów (!), a to samochód, który został oparty na kompakcie. 

BMW seria 2, gdzie w niej niemieckość? 

Producent zadbał, żeby kierowca ich auta nie pomyślał w którymś momencie, że prowadzi samochód zza Renu. Mimo że ten model BMW zdecydowanie celuje w wygodę, a nie osiągi, czy sportowe wyniki to dalej czuć, że to jego produkt. Układ kierowniczy jest responsywny i dobrze oddaje to co się dzieje na przedniej osi. Również tradycyjnie wszystkie silniki w gamie oferują przyzwoitą, a nawet bardzo dobrą dynamikę. Trzycylindrowe rzędowe benzyny o mocy od 136 do 184 koni mechanicznych są bardzo przyjemne w jeździe i nie zdradzają swoją charakterystyką tego, że nie są czterocylindrowe. Z kolei silnik diesla o mocy 190 koni mechanicznych zapewni dobre osiągi nawet w trasie i załadowanym samochodem będzie można jechać bez obaw na wakacje. Warto też wspomnieć, że w konfiguratorze jest dostępny napęd na cztery koła xDrive.