Site Overlay

Jak działa wosk syntetyczny do auta?

Sealant do lakieru to z pewnością znany produkt na rynku motoryzacyjnym, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Dbanie o estetykę pojazdu to kluczowa kwestia, o której nie można zapominać. Co daje nowoczesny wosk syntetyczny? Jak działa taki preparat?

Woski syntetyczne do auta

Lakier samochodowy jest każdego dnia narażony na wiele przeciwności, jakimi są:

  • Warunki pogodowe – mają one ogromny wpływa na lakier samochodowy. Latem oddziałuje szkodliwe słońce, a zimą i jesienią mamy do czynienia z opadami atmosferycznymi. 
  • Działanie innych osób – chwila nieuwagi może nas sporo kosztować, a stłuczki i wypadki są niestety często spotykane na drogach. 
  • Czas – z biegiem czasu karoseria ulega zanieczyszczeniom i zarysowaniom, dlatego warto o nią regularnie dbać.

Aby zapobiec problemom z wyglądem auta, sięgnąć warto po woski syntetyczne od znanych producentów. Mają one za zadanie nie tylko chronić pojazd przez zabrudzeniami, lecz także dodawać mu blasku. 

Sealant do lakieru

Do zabezpieczenia i pielęgnacji auta z powodzeniem zastosujemy sealanty do lakieru, które występują na rynku w wielu wersjach. Ich działanie wiąże się z ochroną lakiery przed promieniowaniem UV, co z kolei pozwala zapobiegać płowieniu koloru lakieru.

Plusem jest fakt, że lakier zabezpieczony woskiem łatwiej jest umyć i wyczyścić. Pielęgnacja ogranicza się bowiem jedynie do spłukania karoserii wodą pod ciśnieniem. 

Wybór wosku syntetycznego nie jest łatwym zadaniem. Wyróżniamy szereg opcji – woski twarde, naturalne, koloryzujące, syntetyczne, czy wypełniające rysy. Pamiętajmy o tym, żeby postawić na trwałość i dobrą jakość. 

Sealant do lakieru dostępny na stronie ShiningCar.pl.