Site Overlay

Jakie zalety mają felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe są niezwykle popularnym dodatkiem do każdego samochodu. Producenci oferują mnogość rozmiarów i wzorów, skąd wynika spore zainteresowanie wśród kierowców. Bardzo ładnie się prezentują i mają szereg innych zalet. Warto o nich pomyśleć głównie latem. Jakie plisy wynikają z korzystania z aluminiowych felg? Czym się cechują?

Felgi aluminiowe

Kilkanaście lat temu aluminiowe felgi kojarzyły się jedynie z autami klasy premium. Aktualnie sprawa wygląda całkiem inaczej. Jazda na felgach aluminiowych ma wielu zwolenników. Największą zaletą jest poprawa wizerunku auta. Okazuje się, że ten z pozoru niewielki element może znacząco wpłynąć na wygląd samochodu. Sam efekt wizualny jest dla wielu kierowców doskonałym potwierdzeniem tego, że warto sięgnąć po felgi aluminiowe na Miwan.pl

Zalety felg aluminiowych

Nie zapominajmy o tym, że stosowanie felg aluminiowych jest tak samo dobre zarówno zimą, jak i latem. Co przemawia za taką opcją? Przede wszystkim trwałość i wytrzymałość aluminiowych felg. Podstawowe modele z pewnością są znacznie bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia niż stalowe felgi. Na rynku znajdziemy także wyjątkowo trwałe felgi kute, które wykonano z bryły aluminium sprasowanego (pod naciskiem ok. 30 tysięcy ton). Obręcze tego rodzaju są kilkukrotnie wytrzymalsze od standardowych felg aluminiowych i nawet o 20% lżejsze. Pewnym minusem jest większa cena, jednak taka inwestycja z pewnością się opłaca. Felgi aluminiowe odznaczają się gustownym wyglądem i podkreślają charakter auta.