Site Overlay

Opony zimowe 225 55 17 – co warto o nich wiedzieć?

Często zastanawiamy się, kiedy najlepiej wymienić opony z letnich na zimowe. Wielu posiadaczy pojazdów zadaje sobie takie pytanie. Mimo tego, że w Polsce wymiana opon nie jest obowiązkiem, to dla zmniejszenia ryzyka wypadku, a także własnego bezpieczeństwa, należy to zrobić.

Wybór opon zimowych – czym się kierować?

Jeśli chcemy zmienić opony z letnich na zimowe, to nie musimy z tym czekać na ostatnią chwilę, kiedy to już nie będziemy mogli jeździć po drogach. Zalecane jest, aby zmieniać opony z letnich na zimowe już w październiku — kiedy temperatura przez dłuższy czas nie będzie przekraczała 7 stopni, ze względu na to, że mieszanka gumy nie będzie tracić swoich właściwości. Warto także wiedzieć o tym żeby wybierać opony zimowe o bardzo wysokiej jakości — wtedy będziemy mieć pewność, że nie narazimy się na ewentualne wypadki i kolizje drogowe. Problemy, jakie mogą wystąpić z uwagi na słabą jakość opony, to:

  • problemy ze sterownością pojazdu,
  • znacznie wydłużony czas hamowania,
  • a także bardzo słaba przyczepność opony do nawierzchni.

Opony zimowe w rozmiarze 215/55 R17

Opony w rozmiarze 17 cali są dość popularne. a także posiadają bardzo atrakcyjną cenę. Opony zimowe w rozmiarze 215/55 R17 możemy spotkać m.in. w autach typu SUV, jak i w pojazdach kompaktowych — takich jak np:. Audi Q2, Honda Accord, Kia Soul, Nissan Juke oraz Volvo S90. Warto dodać, że opony zimowe 215/55 R17 przechodzą coroczne testy, przez co gwarantują wysoką jakość. Ponadto dobrze radzą sobie w takcie mrozów czy roztopów.Jeśli szukasz clothes, nasza platforma będzie najlepszym wyborem! Największe centrum handlowe!